Evaluarea subiectului:
  • 2 voturi - 5 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alternativa la AutoCAD
care ii cea mai buna alternativa a lui?? ZWCAD???Search
(07-14-2009, 14:29 )maxg Scris: care ii cea mai buna alternativa a lui?? ZWCAD???Search

posibil, mai ales daca sa ne uitam la preturile mici.
o alta alternativa poate fi - BricsCAD, care paremise este in vinzare shi la noi - in chisinau
  • Cine deţine informaţia Read - acela este stăpîn pe situaţie.
  • In timp ce metoda elementului finit poate face ca un inginer bun sa devina mai bun, ea poate face ca un inginer slab sa devina mai periculos.
kred ka ZWCAD ii cel mai bun asa leam testa putin si parka e cel mai repede din toate da si pretul destul de accesibil .. ne oprim la ZWCAD Smile
ZWCADUL ARE POSIBILITATE DE RANDARE SAU ALT PROCEDEU DE VIZUALIZAREA REALISTA?
INTREBARE PENTRU CEI CARE AU ZIS CA LAU TESTAT DEJA
AM INCERCAT ZWCADUL 2D ;
AM RAMAS IMPRESIONAT. E ACELAS AUTOCAD LT DOAR CA E D 3 ORI MAI EFTIN (NU-S SIGUR, DAR PE AICI PE UNDEVA-I). LA FOSTUL MEU JOB AU CUMPARAT 7 LICENTE AUTOCAD LT, AORE UNDE LE-A FOST MINTEA
A fura idei de la cineva, este plagiat. A le fura de la mai multi, este cercetare.
9 lucruri geniale din 10 au fost inventate din cauza leneviei.
(07-14-2009, 14:29 )maxg Scris: care ii cea mai buna alternativa a lui?? ZWCAD???Search

mai bun ca autocad-ul cred ca este , dupa parerea mea NX de la siemens versiunea 7.5big grin
SALUT ATI AUZIT DE QCAD, E IZBITOR DE ASEMANATOR CU AUTOCAD SI ESTE FREE*, EU STAU PE UBUNTU 11.04 SI ASTA E DESTUL DE BUN.
* DOAR O PARTE DIN SOFT E ACCESIBILA, RESTUL COSTA CAM 25 EURO
Se poate de incercad si NanoCad (Soft Rusesc)

http://www.nanocad.ru/products/download.php?id=371

am incercat una din versiunile precedente si am zis ca destul de bun, la o foame. Luind in consideratioe ca a fost inbunatatit si faptul ca e gratis as spuine ca e o alternativa.
ZWCAD-ul eu as spunde ca in unele diverstitati e chiar mai bun decit AutoCad-ul si e mai ieftin

Saritura forum: